Wybieramy dach

Wybieramy dach

Jeśli już ściany naszego wymarzonego domu są wymurowane, pora zastanowić się nad rodzajem dachu. Nie możemy zapominać, że jest to jeden z najważniejszych elementów całej budowy, ponieważ chroni wszystko, co uda nam się do tej pory zrobić w jego wnętrzu.

Nikomu nie trzeba chyba uświadamiać, że dach jest bardzo ważny. Skądś wzięło się w końcu powiedzenie „nie mieć dachu nad głową”. W tym przysłowiu sens dosłowny sugeruje, że dach jest właściwie równoznaczny z domem. Jeśli tak jest, musimy zrobić wszystko, aby nasz dach był najlepszy.

Oczywiście, ciężko dokonać takiego wyboru, ponieważ na rynku znajduje się wiele produktów przeznaczonych na pokrycie domu. Różne kolory, materiały, cena — to elementy sprawiające, że ciężko nam się zdecydować. Ale jeśli podejdziemy do tematu na spokojnie, okaże się, że wybór wcale nie jest taki trudny.

Na początek musimy określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel. Jeśli zależy nam na tym, aby cena była najniższa, możemy bez obaw wykreślić z kręgu zainteresowań dachówkę ceramiczną, ponieważ jest to jeden z najdroższych materiałów.

Ale przy wyborze dachu nie zawsze powinniśmy się sugerować wyłącznie ceną. Wiemy przecież, że to co tanie, niestety nie zawsze okazuje się dobre. A dach musi być doskonały, ponieważ ma do spełnienia bardzo ważne zadanie. Dobry dach chroni dom przed deszczem i śniegiem, jest odporny na wszystkie warunki atmosferyczne (zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym). Ponadto, powinien być idealnie szczelny, aby nie wypuszczać na zewnątrz ciepła.

Wybór dachu powinien być uzależniony przede wszystkim od kąta jego nachylenia. Jeśli dach naszego domu jest prawie płaski i ma wyłącznie niewielki spad, musimy wybrać materiał o wysokiej gęstości. Wszystko spowodowane jest tym, że woda z takich dachów nie spływa tak szybko jak z dachów o dużym kącie nachylenia. Jeśli więc nie chcemy, aby nasz dach przemakał, musimy rozważyć przede wszystkim tą kwestię.

Wybierając dach, musimy rozważyć wszystkie najważniejsze aspekty. Omówić wszystkie za  i przeciw. Wtedy na pewno uda nam się dojść do słusznego wniosku, który wskaże nam jaki rodzaj dachu powinniśmy wybrać.

Adaptacja projektuprojekty domów nowoczesnych